Karmniki

W ramach konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” poszukujemy nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie ekologii. Jednym z naszych działań jest dokarmianie ptaków. Przedszkolaki z naszego przedszkola wykonały ecokarmniki dla ptaków.

JABŁKA WYPEŁNIONE ZIARNAMI

Do wykonania 8 karmników potrzebujemy: 2 listki żelatyny, 2 szklanki ziarna dla ptaków, 2/3 szklanki wody, 4 jabłka, 8 śrub oraz mocny sznurek. Najpierw żelatynę rozpuszczamy w ciepłej wodzie, następnie łączymy z ziarnami. Jabłka przekrawamy na pół, wydrążamy ze środka
szypułki. Napełniamy każde jabłko przygotowanymi ziarnami. Jabłka wkładamy do lodówki na 1-2 godziny, aż do stężenia. W kolejnym kroku śrubę wbijamy w górną część każdego jabłka i zawiązujemy do niej kawałek sznurka.

PODAJNIK ZIARNA DLA PTAKÓW Z PLASTIKOWEJ BUTELKI
Nic bardziej prostszego, jak wykonanie karmnika, do którego potrzebujesz plastikowej butelki i drewnianej łyżki. Należy w butelce zrobić dwa otwory, nieco większe niż uchwyt łyżki, następnie wcisnąć łyżkę i wsypać ziarna dla ptaków. Gotowy karmnik możemy przymocować za pomocą mocnego sznurka, który najlepiej przewiązać wokół zakrętki.