Rok szkolny 2022/2023

Udział Przedszkola Miejskiego nr 6 w Olsztynie w akcjach społecznych i charytatywnych realizowanych w roku szkolnym 2022/2023

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Czytanie dziecku w okresie dzieciństwa jest jedną z ważniejszych czynności w jego życiu. W ramach akcji gorąco zachęcamy  rodziców, do codziennego czytania dzieciom, co najmniej przez 20 minut dziennie. W przedszkolu kampania ta jest prowadzona poprzez codzienne, głośne czytanie dzieciom wybranych bajek, baśni i opowiadań. Zapraszamy także Rodziców naszych przedszkolaków do czytania dzieciom w przedszkolu. Jest to dla naszych wychowanków, jedne z cenniejszych 20 minut w ciągu całego dnia dzieci.

 

ZAWODY I ZAINTERESOWANIA

Jest to akcja wewnątrz przedszkolna, do której zapraszamy Rodziców oraz bliskich naszych przedszkolaków, którzy chcą zaprezentować nam swój zawód. Naszych Rodziców zachęcamy, także do dzielenia się swoimi pasjami oraz ciekawym hobby. Dla naszych przedszkolaków jest to wiele pozytywnych emocji oraz wrażeń.

 

ZDROWO I SPORTOWO

Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat). Odbiorcami akcji są nie tylko nauczyciele i wychowawcy, ale także rodzice i opiekunowie dzieci. Materiały edukacyjne w największym stopniu dotyczą zajęć sportowych, ćwiczeń i zabaw ruchowych, które nauczyciele i rodzice mogą wykonywać z dziećmi.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Organizowana akcja w przedszkolu ma na celu pomóc dzieciom zrozumieć, jak ważne jest mycie rąk, aby następnie przekazały tę wiedzę w domu oraz wyuczyły nawyk częstego mycia rąk.