Rok szkolny 2021/2022

Udział Przedszkola Miejskiego nr 6 w Olsztynie w akcjach społecznych i charytatywnych realizowanych w roku szkolnym 2021/2022

 

SZKOŁA DO HYMNU

W listopadzie 2021 r. świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła do hymnu”. Dzień przed tym świętem 10.11.2021 r. przedszkolaki i nauczyciele, którzy byli we wtorek w przedszkolu, zaśpiewali hymn. „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2020 r. – „Rekord dla Niepodległej”.  Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji Narodowej Edukacji oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Czytanie dziecku w okresie dzieciństwa jest jedną z ważniejszych czynności w jego życiu. W ramach akcji gorąco zachęcamy  rodziców, do codziennego czytania dzieciom, co najmniej przez 20 minut dziennie. W przedszkolu kampania ta jest prowadzona poprzez codzienne, głośne czytanie dzieciom wybranych bajek, baśni i opowiadań. Zapraszamy także Rodziców naszych przedszkolaków do czytania dzieciom w przedszkolu. Jest to dla naszych wychowanków, jedne z cenniejszych 20 minut w ciągu całego dnia dzieci.

 

ZAWODY I ZAINTERESOWANIA

Jest to akcja wewnątrz przedszkolna, do której zapraszamy Rodziców oraz bliskich naszych przedszkolaków, którzy chcą zaprezentować nam swój zawód. Naszych Rodziców zachęcamy, także do dzielenia się swoimi pasjami oraz ciekawym hobby. Dla naszych przedszkolaków jest to wiele pozytywnych emocji oraz wrażeń.

 

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Cały miesiąc październik był miesiącem dobroci dla zwierząt.
W naszym przedszkolu trwała zbiórka karmy, koców, zabawek, gryzaków i innych niezbędnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Tomarynach.

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY CARITAS

Własnoręcznie wykonane choinki, bombki, stroiki, drewniane renifery i anioły to tylko niektóre wspaniałe ozdoby wykonane przez dzieci, które można było nabyć na naszym corocznym kiermaszu świątecznym. Istniała również możliwość zakupu słodkich wypieków. Wszystkie środki zebrane ze sprzedaży zostały przeznaczone na pomoc i nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

 

WSPIERAMY SZPITAL UNIWERSYTECKI

Zbieraliśmy artykuły higieny osobistej (np. kremy na odparzenia, chusteczki nawilżane) dla pacjentów Oddziału Neurologicznego w Olsztynie.

 

GÓRA GROSZA

 Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.